OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22.11.2015 r.

 1. We wtorek wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
 2. Tydzień temu na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie zebraliśmy 1730 zł.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na nasze Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza:
  • w Uroczystość Chrystusa Króla (dzisiaj) na Mszę św. o godz. 13.30 oraz Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 15.15,
  • na Mszę św. z Formularza o Duchu Świętym w intencji Osób w niej uczestniczących w poniedziałek, 23 listopada, o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy serdecznie na katechezę "Sakrament pokuty - strach czy szczęście?" w poniedziałek, 23 listopada, po Mszy św. wieczornej. W programie katecheza i modlitwa adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Zebrania dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędą się w najbliższy czwartek, 26 listopada, w domu parafialnym. Rodziców uczniów z klas: 2d i 2e zapraszamy na godz. 18.00. Rodziców uczniów z klas: 2c, 2g, z innych klas i szkół – na godz. 19.30.
 7. Upoważnieni przez Parafię Panowie z Semper Fidelis będą roznosić do naszych domów poświęcone na sumie parafialnej opłatki wigilijne. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
 8. Zostały zakończone prace przy położeniu marmurowej posadzki na naszym chórze (firma Murkam z Przodkowa), również odebraliśmy pozostałe odnowione i pozłocone naczynia liturgiczne: 3 kielichy, 2 puszki i 3 pateny.
 9. W I Niedzielę Adwentu, 29 listopada, rozpoczniemy w nasze Ojczyźnie Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji we wszystkich parafiach odbędzie się obrzęd zapalenia jubileuszowej świecy. W naszym kościele nastąpi to podczas Mszy św. o godz. 8.15.
 10. Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje w naszej parafii rekolekcje "Nowe Życie". Są skierowane do każdego, kto chce odnaleźć i pogłębić swoją osobową i osobistą relację z Panem Bogiem. Termin 4-6 grudnia. Kontakt i bliższe informacje można znaleźć na plakatach w naszych gablotkach. Zaprasza x. Arkadiusz wraz ze Wspólnotą Ewangelizacyjną naszej parafii.
 11. Zmarli z naszej parafii:
  + Stanisław Drop z ul. Związku Jaszczurczego, lat 65,
  + Stanisław Bryła z ul. Związku Jaszczurczego, lat 70.