NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - 29.03.2015 r.

1. Wielki Tydzień został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są szczytem Roku Liturgicznego, ponieważ dzieła odkupienia ludzi i doskonałego uwielbienia Boga, Chrystus dokonał przez Paschalne Misterium błogosławionej Męki, przez które umierając zniweczył naszą śmierć i zmartwychwstając przywrócił nam życie.
  2. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z okazji do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego skorzystało 37 naszych parafian. Serdecznie dziękujemy, gratulujemy duchowej wytrwałości i zachęcamy innych do pójścia w ich ślady.
  3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Po Mszy św. o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową.
  6. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w środę rano. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub biurze parafialnym.
  7. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci - podopiecznych naszego CARITASu po odbiór paczek świątecznych.
  8. Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej we wtorek i środę - rano od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 17.00 do 21.00, w Wielki Piątek po ceremonii Męki Pańskiej do godz. 22.00. W Wielki Czwartek i Wielką Sobotę nie spowiadamy.
  9. W Wielki Czwartek różaniec za kapłanów o godz. 17.20. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia - Ciemnicy do godz. 24.00. Od godz. 22.00 do 23.00 adoruje młodzież.
  10. W Wielki Czwartek zachęcamy do rozpoczęcia trzydziestodniowej modlitwy za kapłanów. Po Liturgii wieczornej rozdamy wizytówki z imieniem księdza i rokiem jego święceń. Jest to ogólnopolska akcja związana z działalnością portalu www.kaplani.com.pl.
  11. W Wielki Piątek Adoracja od godz. 9.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po ceremonii Gorzkie Żale i Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Od godz. 22.00 do 23.00 adoruje młodzież. Obowiązuje post ścisły. Ofiary przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  12. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 16.00, co pół godziny. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00. Przynosimy skarbonki CARITAS. Najbardziej Uroczysta Msza św. - "matka wszystkich świętych wigilii" o godz. 20.00. Przynosimy świece.
  13. Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będzie nieczynna.
  14. Plastyk Mariusz Drapikowski wykonał baranka i symbole 4 ewangelistów ze srebra. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ofiarowali na ten cel 3000 zł. Bóg zapłać.
  15. Msza św. Rezurekcyjna z procesją eucharystyczną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rano. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.15.