UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22.05.2016 r.

1. Tydzień temu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zebraliśmy 1650 zł.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym dzieci, młodzież i dorosłych w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
  3. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza na Mszę św. z formularza o Duchu Świętym w intencji osób w niej uczestniczących jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00.
  4. Zapraszamy na katechezę "Spowiedź święta odkryciem siebie i Boga" w poniedziałek, 23 maja, po wieczornej Mszy św. Po katechezie modlitwa adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
  5. We wtorek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to również ogłoszony przez papieża Benedykta XVI dzień powszechnej modlitwy za kościół w Chinach.
  6. Po kilkutygodniowej przerwie wznawiamy nasze spotkania z Pismem Świętym, w ramach tzw. Kręgu Biblijnego. Zapraszamy w każdą środę do salki parafialnej o godz. 19.00.
  7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało - święto nakazane). Msze św. o godz. 7.00, 8.15, 9.30, po procesji ok. 12.00, 15.00 (ślubna), 17.00 i 18.30. W tę Uroczystość wyznajemy naszą wiarę i wdzięczność za dar obecności Jezusa Chrystusa w Komunii św., godnie i pobożnie modląc się i śpiewając oddamy cześć Najświętszemu Sakramentowi. Tradycyjnie z parafią Bożego Ciała (odpust) organizujemy wspólną procesję, która wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła przy ul. Piecewskiej do naszego kościoła. Dzieci I-komunijne i rocznicowe (w szatach) mają zarezerwowane miejsca w kościele Bożego Ciała. Próby dla chętnych dziewczynek do sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 w kościele przy ul. Piecewskiej (należy zabrać koszyki!). Priosimy przygotować ołtarze przy ul. Kusocińskiego i przy kościele oraz udekorować okna i balkony.