OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 03.12.2023 r.

  INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Jego główne przesłanie to "Marana Tha" ("Przyjdź Panie").

 2. Na wszystkich Mszach Świętych zostanie pobłogosławiony opłatek wigilijny, będzie dostępny w sklepiku parafialnym. Ofiary będą przeznaczone na budowę naszego nowego kościoła.
 3. Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Piotr Nadolski, Diecezjalny Referent ds. Świeckich. Dziś nauki wprowadzające będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych. Od jutra do środy zapraszamy o godz. 9.00 i 18.00, Msze Święte bez kazania, a po nich blok ewangelizacyjny trwający około 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 4. Od jutra rozpoczynamy roraty. Będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00. Potrwa do północy. Godzina Święta o godz. 23.00.
 6. W piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na modlitwę w Godzinie Łaski. Rozpoczniemy ją Mszą Świętą o godz. 11.00, a następnie od godz. 12.00 do 13.00 będzie modlitwa w ciszy, zgodna z intencjami Godziny Łaski.
 7. WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA)

 8. Od dziś rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii. Zakończyliśmy więc przyjmowanie zaproszeń kolędowych. W domu powinno być przygotowane miejsce do modlitwy: biały obrus, świeca, krzyż, woda święcona i Pismo Święte. Ofiary, które złożycie, przeznaczone są na budowę naszej nowej świątyni.
 9. Przypominam jednak, że kolęda nie jest czasem uzupełniania danych, ale spotkania duszpasterskiego. Osoby, które są nowe lub mają zaległości w ewidencji parafialnej, prosimy o przyjście do biura parafialnego poza okresem kolędowym.
 10. Zachęcam, aby już pomyśleć o wodzie święconej, która jest na stoliku przy wyjściu. Jest także dostępna w naszym sklepiku parafialnym.
 11. W związku z wizytą duszpasterską zawieszamy adoracje Najświętszego Sakramentu w dni powszednie (w godz. 19.00-21.00). Księża w tym czasie będą na kolędzie.
 12. Ograniczamy też działanie biura parafialnego. Do końca stycznia proszę, żeby załatwiać tylko najpotrzebniejsze sprawy.
 13. SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH

 14. W najbliższy czwartek poślemy członków drugiej wspólnoty Neokatechumenalnej z naszej parafii z misją ewangelizacyjną do naszych domów. Każdy z nich ma przy sobie poświadczenie od proboszcza o posłaniu na misję. Nasza wspólnota liczy 44 osoby, w tym dwóch prezbiterów, dodatkowo jeden diakon w seminarium Redemptoris Mater w Kijowie i jeden brat (wkrótce diakon - 10.12.2023 r. święcenia) w seminarium w Izraelu. Średnia frekwencja na liturgiach / Eucharystiach to 20 osób. Jesteśmy na etapie "Traditio Symboli".
 15. INFORMACJE EKONOMICZNE

 16. Rozpoczynamy sprzedaż świec Caritas (duże po 25 zł, małe po 15 zł). Dochód przeznaczony jest na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.
 17. Chcemy przygotować paczki żywnościowe dla potrzebujących parafian. Dary (żywność, artykuły higieniczne oraz chemię gospodarczą) oraz gotowe paczki można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy regularnie zapełniają naszą Jadłodzielnicę.
 18. Za tydzień będziemy gościć ks. Sławomira Skoblika, proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chłapowie. Buduje kościół, podobnie jak my. Będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych i zbierał ofiary na budowę.
 19. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na relikwiarz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 20. W kiosku parafialnym do nabycia:
  • indeksy katechizacji,
  • prasa katolicka: "Gość Niedzielny", "Gość Niedzielny Extra", "Mały Gość Niedzielny", "Staś", "List do Pani", "L'Osservatore Romano",
  • książki oraz dewocjonalia.
 21. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary spływające na pomoc parafii oraz na jej działalność.