III NIEDZIELA ADWENTU - 14.12.2014 r.

1. Dzisiaj J.E. Ks. Bp dr Wiesław Szlachetka, przeprowadza wizytację kanoniczną naszej parafii. Za podjęty apostolski trud, słowo Boże, dar modlitwy i rady serdecznie dziękujemy i obiecujemy codzienną modlitwę.
  2. Ks. mgr Piotr Libiszewski rozpoczął 4-dniowe rekolekcje adwentowe. Nauki w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 17.00 oraz 19.00. We wtorek dzień spowiedzi św. godzinę przed naukami, a więc od godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Skorzystajmy z okazji pogłębienia wiary i dobrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  4. Na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2050 zł.
  5. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału we Mszy św. roratniej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 6.00 rano, dorosłych we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00.
  6. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza:
    • na Mszę św. z formularza o Duchu Świętym w intencji Kapłanów i Osób w niej uczestniczących - w poniedziałek o godz. 17.00,
    • na Nowennę przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego od poniedziałku - w czasie rekolekcji po Mszy św. o godz. 17.00, w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej, w niedzielę przed Mszą o godz. 9.30.
  7. Zapraszamy młodzież i dorosłych na kolejną katechezę pt. "Wspólnota grzeszników" we wtorek, 16 grudnia, o godz. 20.00 (po Mszy św. rekolekcyjnej).
  8. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi w naszej parafii ks. Michał Olszewski, rekolekcjonista związany z Odnową w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji kieleckiej, współtwórca i redaktor portalu ewangelizacyjnego profeto.pl i słowopana. W poniedziałek, 22 grudnia, ks. Michał wygłosi konferencję do środowisk ewangelizacyjnych w Parafii pw. św. Ojca Pio w Gdańsku Ujeścisku o godz. 17.00, a o godz. 18.00 będzie w tamtej parafii przewodniczył Mszy św. z modlitwą o zdrowie duszy i ciała. Natomiast we wtorek, 23 grudnia, o godz. 11.00 i 19.00 wygłosi Słowo Boże dla młodzieży i dorosłych naszej parafii. Więcej informacji na plakatach. W tym czasie będzie można skorzystać ze sakramentu pojednania. Serdecznie zapraszamy.
  9. Poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas można nabywać w kiosku i w zakrystii.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za składane i wpłacane ofiary na ostatnie inwestycje i bieżące remonty.