XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.08.2014 r.

1. W środę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
    W czwartek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
    W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  2. Na uczelnie katolickie zebraliśmy 510 zł.
  3. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza na Mszę św. według formularza o Duchu Świętym w intencji osób uczestniczących w tej Eucharystii w poniedziałek (18.08 br.) o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30 wystąpi zespół muzyczny Galicia Folk Band (zespół pochodzi z okolic Lwowa na Ukrainie). Po koncercie będzie możliwość zakupienia płyt tego zespołu. Zespół będzie pełnił posługę muzyczną podczas wszystkich Mszy św. poczynając od godz. 8.15.
  5. Nasza parafia organizuje jednodniową wycieczkę autokarową dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Będziemy zwiedzać rekonstrukcję starożytnej osady handlowej w Pruszczu Gdańskim oraz korzystać z atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki funkcjonującego pod Elblągiem. Wycieczka odbędzie się we wtorek, 26 sierpnia, w godz. od 10.00 do 18.00. Całkowity koszt wycieczki to 35 zł. Obejmuje on również ciepły posiłek dla każdego uczestnika. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.
  6. "Bóg zapłać" za złożone i wpłacane ofiary na bieżące remonty i inwestycje.
  7. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę, aby Matce Bożej ofiarować wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Pamiętajmy o tym zwłaszcza w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
  8. Wszystkim parafianom rozpoczynającym czas wakacji i urlopów życzymy wielu łask Bożych i udanego wypoczynku. Serdecznie witamy przybyłych Gości i zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła. Przypominamy o godnym stroju w kościele i właściwym zachowaniu podczas liturgii.
  9. W lipcu i w sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 17.00.
  10. Biuro parafialne w czasie wakacji jest czynne od godz. 9.00 do 10.00 w środy i soboty oraz od godz. 16.00 do 17.30 we wtorki, środy i piątki.