ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - 14.09.2014 r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież.
    W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
    We wtorek św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
    W czwartek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski. Zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 18.00, aby uczcić i modlić się do swojego Patrona na początku roku szkolno–katechetycznego.
    W sobotę wspomnienie św. męczennika Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  2. Spotkanie formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek, 15 września, po wieczornej Mszy Św., w domu parafialnym.
  3. Zapraszamy na cykl katechez dla młodzieży i dorosłych pragnących spotkać w swoim życiu Boga. Pierwsza katecheza odbędzie się 16 września (wtorek) o godz. 18.45 w kościele. Temat spotkania: "Dlaczego Bóg milczy? - doświadczenie nieobecności Boga". W programie katecheza, adoracja i modlitwa uwielbienia.
  4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym mają przystąpić w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 września, po zakończeniu Mszy Św. o godz. 13.30, czyli około godz. 14.15.
  5. Nasza parafia organizuje dwudniowe kursy przygotowujące narzeczonych do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Pierwszy kurs odbędzie się 19-20 września w Domu Pielgrzyma przy naszym kościele. Więcej szczegółów na plakacie.
  6. Jeżeli pogoda pozwoli, w przyszłą niedzielę w przykościelnym ogrodzie odbędzie się "pożegnanie lata" – spotkanie integracyjne dla Parafian. Rozpocznie się ono o godz. 14.30, a zakończy o godz. 16.30. W programie występy muzyczne, kiełbaski z grilla, darmowa degustacja ciast pieczonych przez Parafian, malowanie twarzy dzieciom. Prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałaby podzielić się z innymi swoimi wypiekami albo zaprezentować jakieś talenty artystyczne (szczególnie dzieci i młodzież).
  7. Dziękujemy wolontariuszom za wszystkie prace, za ofiary wpłacane na konto parafialne i złożone dzisiaj na ostatnie inwestycje. "Bóg zapłać"