XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.07.2024 r.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek. Od wtorku rozpoczynamy drugą część jego remontu (malowanie ścian i sufitu). Potrwa on do soboty. Przepraszamy za utrudnienia, ale te prace są konieczne. Musimy odświeżyć i unowocześnić nasze biuro, a okres wakacyjny jest najlepszy z uwagi na niewielką liczbę załatwianych spraw.
  2. Grupa Rekreacyjna działająca przy naszej parafii zaprasza na szczególny wykład dotyczący pszczół i roślin. Nieznane powszechnie sposoby zachowania owadów i roślin i tajemnice świata przyrody wypełnią czas tego spotkania. Odbędzie się ono w przyszłą niedzielę, 21 lipca o godz. 19.00 w małej salce z projektorem. Drugim etapem tego spotkania (w innym już czasie) będzie spacer, na którym będziemy obserwować zachowania omówione podczas niedzielnego wykładu. Prelekcję i spacer poprowadzi miłośniczka dzikich pszczół Joanna Roczyńska. Serdecznie zapraszamy!
  3. NOWE MIEJSCA DO PARKOWANIA

4. Od 1 lipca 2024 r. oddany został nowy plac parkingowy dla parafian i gości przyjeżdżających na Msze Święte i nabożeństwa. Znajduje się obok poprzedniego, przy drodze na działki. Jest zbudowany z innej nawierzchni, która może wytrzymać nacisk do 8 ton. To dla nas istotne, ponieważ mogą na nim parkować cięższe samochody, przywożące większy ładunek. Jednocześnie jest też relatywnie tani: łącznie z oznakowaniem terenu jego koszt wyniesie ok. 27.000 zł. Rozpoczął się więc okres jego próbnego używania. Bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich błędów wykonawczych i utrudnień dla kierowców (będziemy je na bieżąco poprawiać). Bardzo proszę o rozsądne ustawianie samochodów tak, aby ich weszło jak najwięcej. Bardzo też proszę o nieparkowanie przed wejściem do kościoła, szczególnie wtedy gdy zagrodzony zostanie wyjazd dla karetki pogotowia lub utrudnione manewry na placu dla kierowców.
  5. PIELGRZYMKI

6. Zwolniły się dwa miejsca na wakacyjny wyjazd na norweskie fiordy w sierpniu. Informacje szczegółowe na stronie internetowej (link), w zakrystii lub na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.
  7. Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie. Termin: 8-15 października 2024 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej (link), na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła lub u ks. Proboszcza.
  8. Są 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i na Pola Grunwaldu w sobotę, 10 sierpnia. Zapisy tylko dzisiaj u ks. Rafała.
  9. Propozycje wszystkich pielgrzymek zamieszczone są w zakładce "Pielgrzymki" na naszej stronie parafialnej (link) oraz na tablicy przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  10. SKLEPIK PARAFIALNY

11. W kiosku parafialnym do nabycia (jest możliwość płacenia kartą):
    • indeksy katechizacji,
    • prasa katolicka: "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny", "Staś", "List do Pani", "L'Osservatore Romano".
  12. SPRAWY MATERIALNE

13. Dziś taca inwestycyjna. Zebrane ofiary przeznaczone są na naszą tegoroczną inwestycję - przygotowanie nowych miejsc do parkowania pojazdów dla osób przyjeżdżających na Msze Święte i nabożeństwa.
  14. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary spływające na pomoc parafii oraz na jej działalność.
  15. INFORMACJE O WYDARZENIACH

16. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu pod tytułem "Morenowe Koncerty 2024" (muzyczne niedziele na Morenie). Koncerty potrwają do początku września 2024 r. Rozpoczynają się o godz. 16.30 w kościele pw. Bożego Ciała (ul. Piecewska 9). Szczegółowe informacje na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej organizatora.