XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.08.2014 r.

1. W poniedziałek bł. Bronisławy, dziewicy. Dzień modlitw za Poległych w obronie Ojczyzny.
    W środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  2. Rozpoczęcie roku katechetycznego:
    • dla gimnazjum i klas IV, V, VI szkoły podstawowej w poniedziałek, 1 września, o godz. 7.30,
    • dla uczniów klas 0, I, II i III szkoły podstawowej (poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych) w poniedziałek, 1 września, o godz. 8.30.
    Zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców, Nauczycieli, Personel szkolny i Rodziców.
  3. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom akcji "Tornister pełen uśmiechu". 28 dzieci odbierze ofiarowane tornistry z przyborami szkolnymi w poniedziałek przed Mszą św. o godz. 8.30.
  4. Dni eucharystyczne:
    • I czwartek miesiąca - Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
    • I piątek miesiąca – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa - czcimy Miłosierdzie Boże, zadośćczynimy za grzechy.
    • I sobota miesiąca - Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny - prosimy Matkę Bożą o wstawiennictwo w naszych intencjach.
    Zachęcamy do uczestnictwa.
  5. W I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci i młodzieży (III klasy szkoły podstawowej i gimnazjum!) o godz. 16.30. Spowiedź św. od godz. 16.00. Rodzice i chrzestni odpowiedzialni za katolickie wychowanie przypomną swoim dzieciom, że nowy rok szkolny i katechetyczny należy rozpocząć, będąc pojednanym z Bogiem i bliźnimi - przyjąć sakrament pokuty i Komunii św.
  6. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza po wakacjach:
    • na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00,
    • na Mszę św. patronalną w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 oraz po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30,
    • na różaniec w dni powszednie codziennie przed Mszą św. wieczorną oraz po Mszy św. na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  7. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
    Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
  8. Firma "Murkam" zakończyła kapitalny remont dachu nad zakrystią (położono kamienne płyty). Dekarze naprawili dach i okna, przez które woda lała się w kilku miejscach w kościele i w domu parafialnym.

Również firma "Murkam" przy wejściu i w przedsionku kościoła zamontowała 4 marmurowe kropielnice.
  9. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę od godz. 9.00 do 10.00 oraz we wtorek, środę i piątek od godz. 16.00 do 17.30.
  10. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy odprawianie Mszy św. w niedziele o godz. 17.00.