XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.06.2018 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza we wtorek o godz. 17.20 na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej połączony z Koronką, a po Mszy św. i po nabożeństwie czerwcowym na spotkanie Formacyjne.
  3. W czwartek Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  4. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w piątek, 22 czerwca, o godz. 8.00. Zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców, Nauczycieli, Pracowników Szkół i Rodziców. Zachęcamy uczniów, aby podziękowali za rok nauki i rozpoczęli wakacje z Bożym błogosławieństwem. Spowiedź św. w czwartek, 21 czerwca, od godz. 17.30. Uczniów szkół średnich zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30.
  5. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 13.30 i 17.00. Biuro parafialne będzie czynne w środę i piątek od godz. 16.00 do 17.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
  6. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  7. Tydzień temu w sobotę odbył się kolejny festyn rodzinny organizowany przez naszą parafię oraz Radę Dzielnicy Piecki-Migowo. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania sponsorom i partnerom: Firmie Robyg, Pizzerii Włoszczyzna, Lodziarni Miś, Surfburgerowi, Gokartom Kart Center, Muzeum Gdańska, Gdańskim Autobusom i Tramwajom, Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak, Robo Planet, Wydziałowi Kultury oraz Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, Promykowi Nadziei, harcerzom, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, firmie NDI, indywidualnym ofiarodawcom.
    Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w organizację festynu: za przyniesienie losów na loterie, przy przygotowaniu, pracy oraz sprzątnięciu stanowisk z grillem, ciastami, lodami, loterią fantową oraz za rozstawienie namiotów. Za występy dziękujemy Wodzirejom Duo, Scholce Promyczki Bożego Miłosierdzia, Zespołowi Błogosławieni.
    Szczególne podziękowania dla koordynatorów z ramienia organizatorów festynu: z naszej Parafii p. Marzenie Bakowskiej oraz z Rady Dzielnicy Piecki-Migowo radnym Przemysławowi Malakowi i Mateuszowi Zakrzewskiemu.
    Dochód z festynu w wysokości 2900 zł zostanie przekazany na Dom Samotnej Matki w Matemblewie. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. 28 czerwca Radni Miasta Gdańska będą głosowali za wprowadzeniem tzw. Modelu na Rzecz Równego Traktowania, który pod płaszczykiem haseł antydyskryminacyjnych chce m.in. wprowadzać do gdańskich szkół treści niezgodne z chrześcijańskimi wartościami oraz promować ideologię gender. Módlmy się o ochronę dzieci przed takimi posunięciami. Szczegółowe informacje na stronie internetowej odpowiedzialnygdansk.pl.
  9. Zmarły z naszej Parafii:
    + Józefa Bielska z ul. Bulońskiej, żyła 91 lat,
    + Stefania Nowelska z ul. Marusarzówny, żyła 97 lat.