XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.07.2014 r.

1. W czwartek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
    W piątek wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  2. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
  3. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w sobotę rano.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę w ramach akcji CARITAS "Tornister pełen uśmiechów" będzie można odebrać puste tornistry, które napełnione przez darczyńców zeszytami i przyborami szkolnymi zostaną we wrześniu przekazane dzieciom z ubogich rodzin z naszej parafii. Również odbędzie się przed kościołem zbiórka zeszytów i przyborów szkolnych dla tych dzieci.
  6. Zbliża się miesiąc sierpień. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu decyzji abstynencji będącej naszym darem dla Jezusa, dla Kościoła i dla bliźniego. To nasze świadectwo wiary będzie można uwiecznić w Parafialnej Księdze Trzeźwości wyłożonej w zakrystii. O trzeźwość w narodzie będziemy modlić się podczas nabożeństwa w pierwszy piątek miesiąca.
  7. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę (z ks. Andrzejem), aby Matce Bożej ofiarować wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Pamiętajmy o tym zwłaszcza w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
  8. Wszystkim parafianom rozpoczynającym czas wakacji i urlopów życzymy wielu łask Bożych i udanego wypoczynku. Serdecznie witamy przybyłych Gości i zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła. Przypominamy o godnym stroju w kościele i właściwym zachowaniu podczas liturgii.
  9. W lipcu i w sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 17.00.
  10. Biuro parafialne w czasie wakacji jest czynne od godz. 9.00 do 10.00 w środy i soboty oraz od godz. 16.00 do 17.30 we wtorki, środy i piątki.