V NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.02.2016 r.

1. Jutro, w poniedziałek - to dzień adoracji diecezjalnej w naszym kościele. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00.
  2. W środę z całym Kościołem rozpoczniemy okres wielkopostnej pokuty. Wszyscy potrzebujemy Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia. Przez post, jałmużnę i rozważanie Męki Pańskiej będziemy przygotowywać nasze serca na największe święta Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, który przez te zbawcze wydarzenia pojednał świat z Ojcem wszystkich ludzi. Będziemy odnawiać i umacniać więź, która nas łączy z Bogiem od chwili chrztu św.
  3. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść 3 posiłki, ale 1 do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia bez górnej granicy, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym czasem zakazanym dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
  4. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty i Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Księga trzeźwości dostępna jest w zakrystii.
  5. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Osoby te otrzymają Sakrament Namaszczenia. Prosimy krewnych lub znajomych o przywiezienie ich do kościoła.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych, o godz. 19.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub zmarłych po spełnieniu odpowiednich warunków tj. brak jakiegokolwiek przywiązania się do grzechu, spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  7. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza:
    • na Mszę św. z formularza o Duchu Świętym w intencji Osób w niej uczestniczących w poniedziałek, 8 lutego, o godz. 18.00,
    • na Spotkanie Modlitewne z Pismem Świętym w piątek, 12 lutego, po Mszy św. wieczornej i Koronce do Bożego Miłosierdzia.