XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.10.2014 r.

1. W ubiegłą niedzielę we Mszach św. uczestniczyło (od 7. roku życia) 2450 wiernych, tj. o 70 więcej niż w roku 2013. Do Komunii św. przystąpiło 960 wiernych, o 24 więcej niż w roku 2013.
    Na Misje św. zebraliśmy 1460 zł.
  2. We wtorek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    W piątek spowiedź św. od godz. 17.00.

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele, oprócz Mszy św. o godz. 13.30. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych i są w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada (raz dziennie).
    W przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – "Dzień Zaduszny".
  3. Wszystkich, którzy pragną uczcić świętego Jana Pawła II zapraszamy dzisiaj na godz. 19.30 do kościoła. W programie między innymi: modlitwa, ucałowanie relikwii papieża, wspólny śpiew i przypomnienie najważniejszych tekstów Jana Pawła II dotyczących świętości. Oddajmy w tym dniu szczególny hołd Wielkiemu Świętemu.
  4. Wręczenie nagród uczniom klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy własnoręcznie wykonali różańce, odbędzie się w środę, 29 października, podczas nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godz. 17.00.
  5. Wymiana tajemnic różańcowych dla Członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 8 listopada, po wieczornej Mszy Świętej. Osoby, które chcą włączyć się w codzienne prywatne odmawianie dziesiątki różańca i należeć do Wspólnoty Żywego Różańca, prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.
  6. "Odmawiajcie codziennie różaniec!" W październiku zachęcamy dorosłych i młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym ku czci Najświętszej Maryi Panny:
    • codziennie po Mszy św. wieczornej,
    • dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00,
    • dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  7. Na Msze św. zbiorowe i wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii z wyraźnie wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych. Msze św. zbiorowe za zmarłych będą odprawione 2, 5, 7, 8 listopada br. Za zmarłych z wypominek będziemy modlić się w listopadzie przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła.
  8. Nasza parafia organizuje dwudniowe kursy przygotowujące narzeczonych do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Kolejny kurs odbędzie się 14-15 listopada w Domu Pielgrzyma przy naszej parafii. Więcej szczegółów na plakacie.
  9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w dni powszednie rano. Można również zamawiać Msze św. gregoriańskie.
  10. 14 października zostały zamontowane złocone ramy na marmurze wokół srebrnych płaskorzeźb św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Zakupiliśmy komplet mikrofonów najnowszej generacji i mikser – dzięki niemu kilka osób będzie mogło śpiewać z chóru jednocześnie.
  11. Podopiecznym parafialnego Caritas będą wydawane jabłka. Zapraszamy we wtorek, 28 października, od godziny 18.00.