XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2016 r.

1. We wtorek św. Wincentego a Paulo, kapłana.
    W środę św. Wacława, męczennika.
    W czwartek święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
    W piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
    W sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  2. Tydzień temu na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech zebraliśmy 2280 zł.
  3. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza na spotkanie organizacyjne przy herbacie w piątek, 30 września, po Mszy św. wieczornej.
  4. W sobotę odwiedzimy chorych i Najświętszym Sakramentem.
  5. "Odmawiajcie codziennie różaniec!" W październiku zachęcamy dorosłych i młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na różaniec zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Za wspólne odnawianie 5 dziesiątek różańca możemy uzyskać odpust zupełny (przez cały rok).
  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 października, Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Wymiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie.
  7. Zapraszamy w dniu 08.10.2016 r. na parafialną jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich wraz ze zwiedzaniem Katedry św. Jana Ewangelisty, gdzie znajduje się cela bł. Doroty, oraz Muzeum w Kwidzynie.
    Koszt pielgrzymki (przejazd autokarem, zwiedzanie oraz obiad) wynosi około 70 zł.
    Chętni proszeni są o zapisywanie się na listę w zakrystii wraz z uiszczeniem opłaty. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest w gablocie przedsionka kościoła.