XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.10.2014 r.

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna, rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji Misji św. Zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby misjonarzy.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
    We wtorek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.
    W środę wspomnienie św. Jana Pawła II.
  3. W ubiegłą niedzielę na fundusz stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zebraliśmy 3143 zł.
  4. Dzisiaj na Mszach św. ogólnopolskie badanie praktyk religijnych. Liczymy kobiety i mężczyzn uczestniczących oraz przystępujących do Komunii św. (powyżej 7. roku życia).
  5. Zapraszamy młodzież i dorosłych na kolejną katechezę we wtorek, 21 października, o godz. 19.00 (po różańcu) do kościoła. Temat spotkania: "Dar darmo dany - zbawienie". Po spotkaniu zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są tworzeniem wspólnoty ewangelizacyjno-modlitewnej na spotkanie.
  6. Z okazji Dnia Papieskiego i liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II oraz zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy w przyszłą niedzielę, 26 października, o godz. 19.30 na program słowno-muzyczny pt. "Świętymi bądźcie". Spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytanie, które zadał Jan Paweł II: "co znaczy, że chrześcijanin ma być świętym..."
  7. "Odmawiajcie codziennie różaniec!" W październiku zachęcamy dorosłych i młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym ku czci Najświętszej Maryi Panny:
    • codziennie po Mszy św. wieczornej,
    • w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00,
    • dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że najważniejszym darem za zmarłych jest ofiara Mszy św. i nasza modlitwa. Na Msze św. zbiorowe i wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii z wyraźnie wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych. Msze św. zbiorowe za zmarłych będą odprawione 2, 5, 7, 8 listopada br. Za zmarłych z wypominek będziemy modlić się w listopadzie przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła.
  9. Za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy.