I NIEDZIELA ADWENTU - 27.11.2016 r.

1. Dziś przypada I niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem "Idźcie i głoście". Adwent, to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się na dwie części: pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  2. W okresie Adwentu przy wyjściu z kościoła zostanie wyłożona Adwentowa Księga Modlitw. Intencje, które zostaną w niej zapisane, będziemy polecać Bogu w ramach Mszy św. roratnich.
  3. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po sobotniej Mszy św. zapraszamy na kakao. Prosimy, by dzieci na roraty przychodziły z lampionami oraz przynosiły serca, na których zapiszą dobre uczynki. Podczas rorat będziemy losować serca i osoby wylosowane otrzymają na jeden dzień figurkę Maryi oraz upominki.
  4. Wspólnota "Tymoteusz" wraz z ks. Arkadiuszem zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Adoracja będzie w ciszy, a zakończy się wspólną modlitwą uwielbienia i dziękczynienia. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. W środę święto św. Andrzeja, apostoła.
    W sobotę św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  6. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza:
    • na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem w I czwartek miesiąca, 1 grudnia, po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00,
    • na Mszę św. patronalną w I piątek miesiąca, 2 grudnia, o godz. 18.00 oraz po koronce do Miłosierdzia Bożego na adorację w ciszy do godz. 19.30,
    • na nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od wtorku, 29 listopada, w dni powszednie o godz. 17.25 przed Mszą św. wieczorną, a w niedzielę po Mszy o godz. 17.00.
  7. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
  8. W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 grudnia, Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Wymiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie.
  10. Upoważnieni przez Parafię Panowie z Semper Fidelis roznoszą do naszych domów poświęcone opłatki wigilijne. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
  11. Zachęcamy do zakupienia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wesprzyjmy w ten sposób potrzebujące dzieci, by miały opiekę w świetlicach i możliwość wyjazdu na wakacje. Ofiara za małą świecę - 8 zł, za dużą - 18 zł.
  12. Od soboty 3 grudnia rozpoczynamy Kolędę - błogosławienie domów i wiernych. W dni powszednie będziemy rozpoczynać o godz. 16.00, w soboty o godz. 13.00, w niedziele o godz. 15.00. Prosimy przygotować na stole: krzyż, świece, wodę święconą, dzieci i młodzież - zeszyty od religii i indeksy. Link do pełnego terminarza kolęd.
  13. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą materialną wspieramy Kościół na Wschodzie.
  14. Parafialny Zespół Caritas zachęca Parafian do włączenia się w akcję świąteczną "Upominek dla dziecka". Losowanie kartek z imieniem i wiekiem dziecka odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła.